Jaunumi

VRI etnobotānikas komanda uzsāk izpētes ekspedīciju sēriju Baltijā un Skandināvijā

20.07.2018
 

 

Sadarbojoties ar Venēcijas Ca Foscari universitāti, Vides risinājumu institūta (VRI) etnobotānikas komanda igauņu pētnieces Prof. Dr. Renata Sõukand vadībā uzsākusi pētniecības ekspedīciju sēriju Baltijas un Skandināvijas valstīs. No 16. līdz 22. jūlijam norisinās sērijas pirmā ekspedīcija Lietuvā.

Etnobotānikas komanda, ciemojoties kādā no Lietuvas lauku sētām. Attēls: VRI

Ekspedīciju mērķis ir aptaujāt vietējos iedzīvotājus, lai izzinātu reģionu tradīcijas, kas piekoptas vairākās paaudzēs amatniecībā, svētku svinēšanā, kā arī savvaļas augu ievākšanā un izmantošanā medicīnā un pārtikā. 

Instrumenti no sena poļu nama. Attēls: VRI

Svētvieta Lietuvas teritorijā, ko apdzīvo poļu tautības cilvēki. Attēls: VRI

Jau vairākus gadsimtus kā Baltijas, tā Skandināvijas sētās tiek piekopta savvaļas augu izmantošanas kultūra medicīnā. Lai gan augu izmantošana pārtikā un medicīnā laika gaitā sāk samazināties, tradīciju pierakstīšana un pielietošana ieņem būtisku lomu tautas tradīciju mantojumā. 

Lietuvas ekspedīcijas komanda - Baiba Prūse, Ieva Mežaka, Julia Prakofjeva, Povilas Šarka, Andra Simanova. Foto: VRI

Ekspedīciju sērija norisinās H2020 programmas atbalstītā ERC projekta “DiGe – Ethnobotany of divided generations in the context of centralization” ietvaros, Grant Agreement n. 714874. 

Vides risinājumu institūts ir starptautiska pētniecības, attīstības un inovāciju organizācija. Tajā apvienojušies dažādu nozaru eksperti un speciālisti, kas, pielietojot jaunākās tehnoloģijas un zināšanas, izstrādā risinājumus ar dabas resursu apsaimniekošanu saistītiem izaicinājumiem. 

Atpakaļ