Par pasākumu

Klikšķinot uz attēla uzzini par Eiropas Zinātnieku Nakti.

Zinātnieku nakts Cēsis 2019

Zinātne nākotnei

Organizē: Vides risinājumu institūts un partneri

Zinātnieku nakts Cēsis 2019 pulcēs vairāk nekā 15 zinātnes, jauno tehnoloģiju, izglītības, pārtikas rūpniecības, mākslas, mūzikas tehnoloģiju un citu jomu organizācijas no visas Latvijas, lai aizraujošā, izzinošā un interaktīvā veidā iepazīstinātu ar zinātnes lomu dažādu jomu attīstībā.

Zinātnieku nakts Cēsis 2019 ir daļa no Eiropas Zinātnieku nakts pasākuma, kas vienlaicīgi norisinās vairāk nekā 30 pasaules valstīs. Šī gada Zinātnieku nakts tēma ir “Zinātne nākotnei”. Ņemot vērā klimata pārmaiņu radītos izaicinājumus, ar kuriem pasaule saskarsies jau pavisam tuvā nākotnē, Vides risinājumu institūts kopā ar partneriem Zinātnieku nakts Cēsis 2019 ietvaros vēlas uzsvērt cilvēka, zinātnes, vides un dabas resursu attiecības un kopīgas nākotnes veidošanu. Pasākums aicinās ielūkoties divās nākotnes attiecību šķautnēs – cilvēks ekosistēmā un ekosistēma cilvēkā.

Lai izprastu nākotnes attīstības virzienus, kas saistīti ar cilvēka attiecībām ar apkārtējo vidi, Zinātnieku nakts Cēsis 2019 piedāvās aktivitāšu paku “Cilvēks ekosistēmā”, ko būs iespējams iepazīt Cēsu pilsmuižas klēts ēkā (Pils laukums 15). Tajā ietilps tādas aktivitātes kā Nākotnes dārzs, Latvijas ūdenstilpju nākotnes apsaimniekošanas veidi, Nākotnes pārtika – no kukaiņiem līdz jauniem laukaugu produktiem, jauno tehnoloģiju pielietošana vides izpētē, nākotnes lauksaimniecības prakses, nākotnes atjaunojamie resursi un materiāli, instalācija par nākotnes Cēsīm un Latvijas attīstību klimata pārmaiņu kontekstā, bezatkritumu nākotne u.c. Savukārt, lai ielūkotos nākotnes cilvēka sajūtu un sociālās pasaules veidošanā, Zinātnes un mākslas centrā “Brūzis” (Lenču iela 11) būs iespēja ieskatīties aktivitāšu sadaļā “Ekosistēma cilvēkā”. Tā aptvers tādas aktivitātes kā nākotnes skaņa – modulāro sintezatoru darbnīca, “0” skaņas modelēšana, audio-vizuāla interaktīva instalācija, zinātnes + mākslas instalācijas, mūzikas performances Selffish, Alises Klimanskas, Planet of Resistors, Stanislav Yudin un Asnātes Rancānes izpildījumā.  Pasākumā aicināts piedalīties ikviens interesents. Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Pasākuma programma aplūkojama šeit.

Plašāka informācija par pasākumu pieejama Zinātnieku nakts Cēsis 2019 Facebook lapā un Instagram profilā.

Eiropas Zinātnieku nakts pasākumu programma tiek finansēta Eiropas Savienības pētniecības un inovāciju programmas Apvārsnis 2020 projekta NIGHTLV-2018-2019 (granta līguma nr.819129) ietvaros. Zinātnieku nakts Cēsis 2019 atbalsta VIAA un Cēsu novada pašvaldība.