Par JCE biennāli

JCE Biennāles "Eiropas jaunrade" 2019 - 2021

Laikmetīgās mākslas biennāle JCE Biennāle 2019-2021 tika izveidota 2000. gadā Parīzes piepilsētā Monrūžā ar mērķi sniegt atspēriena iespējas jaunās paaudzes māksliniekiem un veicināt viņu atpazīstamību Eiropas un pasaules mērogā. Biennālē piedalās valstis, kas apņēmušās stimulēt laikmetīgās mākslas un kultūras norises. Pateicoties kuratora Alberto Di Džennaro un Kaņepes kultūras centra vadītāja Dāvja Kaņepes iniciatīvai, JCE biennāle nonāca Latvijā. Divu gadu laikā biennāles izstāde apceļo iesaistīto valstu galerijas un mākslas centrus, pavisam kopā mērojot 5850 km. Zinātnes un mākslas centrs Brūzis” ir jau trešā biennāles izstādes pieturas vieta. Pēc tam tā dosies uz Klužu-Napoku Rumānijā.

Latvijas dalību JCE biennālē vada Vides risinājumu institūts (VRI) sadarbībā ar scenogrāfu un kuratoru Alberto Di Džennaro. Izstādi finansiāli atbalsta Cēsu novada pašvaldība.

Seko arī JCE Biennāles aktualitātēm Facebook un Instagram.
 

Vairāk par JCE Biennāles Eiropas jaunrade” 2019 - 2021 laikmetīgās mākslas izstādi "STOM MAKING SENSE" iespējams uzzināt šeit.