Izstāde STOP MAKING SENSE

Cēsīs apskatāma JCE Biennāles "Eiropas jaunrade" 2019 - 2021 laikmetīgās mākslas izstāde

No 7. augusta Vides risinājumu institūta (VRI) Zinātnes un mākslas centrā "Brūzis" Cēsīs apskatāma JCE Biennāles 2019 – 2021 "Eiropas jaunrade" laikmetīgās mākslas izstāde "STOP MAKING SENSE". Tajā redzami mākslas darbi, ko veidojuši 55 mākslinieki no 7 valstīm.

Norises vieta: Zinātnes un mākslas centrs "Brūzis", Lenču iela 11, Cēsis.

Izstāde apmeklētājiem atvērta: 7. augusts - 27. septembris, trešdien - svētdien, plkst. 12.00 - 20.00.

JCE Biennāles 2019 – 2021 “Eiropas jaunrade” laikmetīgās mākslas izstāde “STOP MAKING SENSE” Zinātnes un mākslas centrā “Brūzis”. Attēls: Annemarija Gulbe.

Laikmetīgās mākslas izstāde JCE Biennāle 2019 – 2021 Cēsīs viesosies jau trešo reizi, arvien spēcīgāk iezīmējot pilsētu kā pievilcīgu un starptautiski atzītu laikmetīgās mākslas un kultūras galamērķi. Šī gada izstādē būs apskatāmi laikmetīgās mākslas darbi, ko veidojuši 55 jaunie mākslinieki no septiņām Eiropas valstīm: Francijas, Dānijas, Itālijas, Spānijas, Portugāles, Latvijas un Rumānijas. 
JCE Biennāles 2019 – 2021 “Eiropas jaunrade” laikmetīgās mākslas izstāde “STOP MAKING SENSE” Zinātnes un mākslas centrā “Brūzis”. Attēls: Annemarija Gulbe.
 
Par izstādes vadmotīvu Latvijā izvēlēts vēstījums STOP MAKING SENSE”, kas atsaucas uz pasaulē šobrīd valdošo apjukumu un laikmetīgās mākslas tendenci iegrimt padziļinātās interpretācijās. Kuratori Tīna Pētersone un Alberto Di Gennaro iezīmē savu redzējumu: ““Stop Making Sense” ir atbildes reakcija neskaidrībai, kas pēdējos mēnešos kļuvusi par normālu ikdienas sastāvdaļu. Kad pasākuma plānus no Going” nākas pārcelt uz Maybe”, drīz vien tiekot atceltam pašam notikumam, top skaidrs, ka plānot nav jēgas, jo šādu lēmumu pieņemšana sniedzas krietni tālāk par indivīda ietekmes lauku. Tā vietā “Stop Making Sense” ir mudinājums atteikties no pieņēmumiem, ko esam raduši formulēt, veidot un uzturēt vien ar prāta palīdzību. Redzēt skaidri. Bez izlikšanās, ka tam ir kāda jēga.”
 
Mākslinieka Krišjāņa Elvika performance izstādes atklāšanā Zinātnes un mākslas centrā “Brūzis”. Attēls: Annemarija Gulbe.
 
JCE Biennālē 2019 - 2021 Latvijas delegāciju pārstāv septiņi mākslinieki: Annemarija Gulbe, Elīna Semane, Luīze Rukšāne, Sabīne Vernere, Santa France, Krišs Zilgalvis, Krišjānis Elviks un kuratore Tīna Pētersone. Izstādes atklāšanā Monrūžā, Francijā starptautiska mākslas profesionāļu žūrija izvēlējās perspektīvākos no māksliniekiem, pasniedzot tiem Grand Prix balvas, kurās ietilpst apmaksāta 6 mēnešu rezidence Parīzē un stipendija Divus no trim piešķirtajiem apbalvojumiem saņēma Latvijas delegācijas pārstāves – Santa France un Annemarija Gulbe. Īpašu novērtējumu un specbalvu, apmaksātu rezidenci Parīzē, saņēma arī māksliniece Sabīne Vernere.
 
Ar visiem JCE Biennāles  2019 - 2021  dalībniekiem vari iepazīties šeit.
 
Starptautiskās žūrijas prezidente, Šveices mākslas galerijas „Galerie Laurence Bernard“ direktore, Odrija Teičmane uzsvēra: Latvijas delegācija šogad uzrādījusi īpaši augstu sniegumu, demonstrējot svaigu skatījumu un aktualitāti kā darbu naratīvos, tā izvēlētajos medijos.”

Latvijas dalību JCE biennālē vada Vides risinājumu institūts (VRI) sadarbībā ar scenogrāfu un kuratoru Alberto Di Džennaro. Izstādi finansiāli atbalsta Cēsu novada pašvaldība.

Izstāde būs apskatāma no 2020. gada 7. augusta līdz 27. septembrim zinātnes un mākslas centrā “Brūzis”, Lenču iela 11, Cēsis.

Izstāde norises laiki: trešdiena – svētdiena no plkst. 12.00 līdz 20.00.

Izstādes ieejas maksa: 3,50 EUR, studentiem, skolēniem un pensionāriem 2 EUR, bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Seko arī JCE Biennāles aktualitātēm Facebook un Instagram.