Par Copernicus Climathon

PIESAKIES STARPTAUTISKAJAM HAKATONAM – COPERNICUS CLIMATHON 2017!

Par Climathon

Climathon ir ikgadējs globāla klimata pārmaiņām veltīta iniciatīva, kas rada tūkstošiem jaunu ideju. Šogad tas notiks 27.oktobrī vienlaicīgi pasaules lielākajās pilsētās.

Climathon ir 24 stundu ilgs hakatons, kura laikā starpdisciplināras komandas risina katras pilsētas izvirzītos klimata pārmaiņu izaicinājumus. Hakatonā aicināti piedalīties dažādu jomu pārstāvji - programmētāji, novatori, uzņēmēji, dizaineri, zinātnieki, studenti un citi interesenti, kuru zināšanas un prasmes varētu palīdzēt radīt novatoriskus risinājumus klimata pārmaiņu izraisītajām problēmām. Šogad Climathon fokusā ir Copernicus Zemes novērošanas satelītu dati ar mērķi aktualizēt to plašās pielietojuma iespējas, tajā skaitā klimata pārmaiņu novērošanai un uzraudzībai.

Climathon norise

Hakatona sākumā dalībnieki tiks detalizētāk iepazīstināti ar hakatonā risināmo problēmu. Pēc tam sāksies darbs komandās pie risinājumu izstrādāšanas. No dalībniekiem, kuri būs pieteikušies individuāli tiks izveidotas starpdisciplināras komandas, lai apvienotu prasmes, zināšanas un kopīgi radītu risinājumus klimata pārmaiņu izpratnes veicināšanai, ietekmes mazināšanai un adaptācijai. Dalībniekiem pasākuma laikā būs iespējams apmeklēt nozaru ekspertu vadītas darbnīcas par dažādām tēmām, kas palīdzēs ideju veidošanā. Komandas darbosies profesionālu mentoru pavadībā. Ņemot vērā, ka pasākums notiek 24 stundas, organizatori rūpēsies par dalībnieku enerģijas atjaunošanu, nodrošinot ēdināšanu, vietu atpūtai un iespēju izkustēties.

Vairāk par Climathon 2017: www.climathon.climate-kic.org/

Par Copernicus

Copernicus ir lielākā  Zemes novērošanas programma pasaulē, kuras ietvaros ir izveidota Sentinel satelītu flote. Tā nodrošina brīvpieejas optiskos, radara datus un aktuālu informāciju par sauszemes, saldūdeņu, jūras un okeānu ekosistēmām. Tai ir plašs pielietojums, tostarp klimata pārmaiņu novērošanai un novēršanai. Copernicus satelītu dati būs viegli pieejami Copernicus Climathon 2017 Riga dalībniekiem. Tos būs iespējams izmantot savu ideju un jauninājumu izstrādei.

Vairāk par Copernicus: www.copernicus.eu

Climate-KIC

Climate-KIC ir lielākais Eiropas Savienības sabiedriskās pārvaldes un privāto organizāciju partnerības tīkls, kas pielieto inovatīvas pieejas klimata pārmaiņu izaicinājumu risināšanā, pārklājot visas četras prioritārās jomas: pilsēttelpas teritorijas, zemes pielietojums, ražošanas sistēmas, klimata pārmaiņu mērījumi un finanses.

Vairāk par Climate-KIC: www.climate-kic.org

 

Copernicus Climathon 2017 Riga uzdevums

 

Seko līdzi informācijai Facebook lapā Copernicus Climathon 2017 Riga

 

Copernicus Climathon 2017 Riga oganizē un atbalsta: